KONST / Litografier / Färglitografi 11978069
nr 1197 8069
Georg Galmin
(1915-1970), Sverige
Färglitografi, St Göran och draken. Signerad, numrerad 211/325. Motivet: 35x50 cm
Georg Galmin, svensk bildkonstnär född 1915, död 1970.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 augusti 2018
kl 19:07:56
16/8 12:41:04
20 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm